5/8/2011 » Toplam 5688 defa okunmuştur.
Seo Nedir ?

SEO; ingilizce açılımı (search engine optimizer). türkçe açılımı (Arama motoru optimizasyonu) demektir.

Google, yahoo ve bing, gibi arama motorlarında web sitelerin üst sıralara yer alması için yapılan çalışmaların bütününe seo denir.  Sitenizin üst sıralarda yer alması demek ?  Daha çok ziyaretçi demek, daha fazla başarı, daha fazla kazanç demektir. 

Seo uygulanmayan bir site, asla başarılı olamaz ve arama motorlarında yer alamaz, buda sitenizi sizden başka birilerinin bilmemesi demektir. ’’Bunu istermiydiniz ?  tabiki cevabınız hayır olacaktır.

Çünki siteniz arama mortorlarında üst sıralarda çıkması size yeni müşteriler getir, ziyaretçi sayınızı artırır, yaptıgınız sektorde başarılı oldugunuzu ispatının göstermesidir. Bir sitenize  SEO yaptırmayı düsünüyorsaniz ne kadar çabuk harekete geçerseniz o kadar iyi olur. Bir  SEO ile çalismaya baslamak doğru bir karardır; ama seo seçimi yaparken çok dikkatli olmaılsınız, bir seo sitenizi başarıya götüreceği gibi yanlış seo ile de sitenize zararda verebilir.

Günümüzde web siteleri açısından seo çalışması hergün daha fazla önemi anlaşılmaktadır.
Ticari alanların web sistemleri üzerinde veya sadece web üzerinden ticaretin yayıldıgı her geçen gün çogalmaktadır. Bu sebeble rekabetin en büyük faktörü oluşturan kaliteli seo'nun da anlamı ve uygulanış tarzı dogrultuda kendini güncelleştirmiştir.
 
Bir web sayfası site içi seo nun dışında site dışı seo çalışmaları vardır.. Bunlardan biri backlink çalışmasıdır.(dizinler, blok backlink, blok yarumlama, ilan vermek, reklam yapmak, hitkazandıran sitelere kayıt yaptırmak) gibi bir çok site dışı seo yapılmaktadır. Sitenize SEO optimizasyonu yaptırırken veya yaparken konunun tam yerini iyi belirlemelisiniz. Gerekirse alt kategoriler oluşturarak girilen içeriğin tam anlamı ile kategorisine ait olmasını sağlamaktır. Bu şekilde yapılan seo çalışmaları asla başarısız olunmaz..

Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz

Email Adresiniz Görüntülenmeyecektir. *

*