Su yaşam döngüsünde herkesin koşulsuz kullanması gereken bir maddedir. Vücudunun %70i sudan oluşan insanlar, her alanda içme suyunun faydalarından yararlanmaktadır. Atık su arındırılmasıyla başlanan bu işlem evlerimize kadar ulaşmış, sudaki kireç miktarı arındırılarak içilemeyecek durumdaki musluk suyundan içme suyu elde edilmiştir. Günümüzde ise artık hemen her evde gelişen teknoloji sayesinde insanlar, sularını kendileri üretmektedir.

En yaygın olarak kullanılan musluk suyundan içme suyu elde etmek için kaliteli firmalardan temin edeceğiniz sorunsuz çalışan su arıtma cihazları sayesinde dileğiniz an istediğiniz miktar su elde edebiliyorsunuz. Ayrıca ev, iş yeri gibi kullanacağınız tüm mekanlara gelip ölçüm yapan ve 7/24 servis hizmeti veren firmalarla çalışmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.
 
Standart ölçümlerin yapılabilmesi için mekanınıza gelip numune alınması gerekir.Analizi yapılacak numunenin yerinin tespiti ve tüm işlemler, eğitimli ve uzman bir ekip tarafından yapılır. Özel soğuk su zincir ekipmanlarıyla getirilen su, laboratuarda titizlikle incelenir. Araştırma sonuçlarına göre projelendirilen raporla ilgili teklif hazırlanır.
Profesyonel ekibin gelip yaptığı analizler sonucu maliyetle ilgili yapılan rapor müşteriye sunulur ve sözleşme imzalanır. Montaj işlemi için deneyim ustalar gelir. Kısa sürede yapılan işlem sayesinde sistem devreye sokulur.Teknik donanıma sahip firmalar suyu rahatça kullanmanızı sağlar.Kapsam dışı hallerde, ihtiyacınız olduğunda istediğiniz an teknik servise ulaşabilirsiniz.
 
Bunun dışında piyasada satılan su arıtırma cihazları, su yumuşatmalar da yardımcı olmakta, özellikle içme suyu elde etmek için su arıtma sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazları
 
İçtiğimiz sular ne kadar sağlıklı? İçindeki kireç miktarının fazlalığı, klor, acı tat gibi unsurlar arıtılma olmaksızın suyu kullanmamızı engelliyor.Kuyu ya da deniz suyu fark etmez doğru cihazlarla arıtıldığında harika sonuçlar elde etmeniz kaçınılmaz.
 
İçme suyuna, özellikle yazın suyun önemini daha da fazla hissettiğimiz anlarda tüketimine daha çok yer veririz.Kaliteli kuruluşlar sayesinde elde edeceğiniz su arıtma cihazları, sularınızdaki tortuları temizler, filtre sistemi ile partikülleri ve bulanıklığı giderir. Garantili cihazlarla sağlıklı bir şekilde su arıtım işlemini gerçekleştirebilir, cihazla ilgili bir sıkıntı duyduğunuzda 7/24 teknik servisine ulaşabilirsiniz.
 
Su arıtma cihazları denilince aklımıza gelen bir çok çeşit olduğunu görüyoruz.Ev tipi arıtma, endüstriyel bazda su arıtma, kuyu suyu arıtma ve atık su arıtma bunlardan bazılarıdır.Ayrıca kullanılan yere ve ihtiyacınıza göre işyeri tipi arıtma, akvaryum su arıtma, tezgah üstü su arıtma, bina girişi su arıtma, direk çıkışlı su arıtma, açık pompalı ve pompasız su arıtma, kapalı su arıtma cihazları da görülmektedir.
 
Su arıtma cihazları, kireç olarak bilinen suya sertlik veren kalsiyum iyonlarının arındırılmasına yardımcı olur.İçindeki serbest klor alınırken suyu o acı tattan kurtarır, koku bakımından da iyileştirir.Arıtılmış hazır suyu fazla maliyete temin etme derdinden sizi kurtarır, bütçenize katkı sağlar. Ekonomik yoldan ihtiyacınız olan su artıma kimyasalları kısa sürede kolay yoldan elde edersiniz.. Su arıtma cihazları, her mekanın ihtiyacına göre farklı türlerde var olmaktadır. Otel, okul gibi büyük tesisler için evsel atık suyu arıtım işlemi kullanılabilir.Su arıtma cihazlarıyla su deposu gibi alanlarda biriken çamur tabakasının oluşmasını da önlemiş olursunuz.Uygun fiyat ve kaliteyle ön plana çıkan su arıtma ekipmanları yaşamınızı kolaylaştırır. Damacana suyu maliyetinizi attırır, içme suyunun bütçenizi sarsmasına izin verir. Bakteri oluşmasına izin vermeyen su arıtma cihazlarıyla üstün nitelikli arıtım işlemini sağlayıp sağlıklı su kullanımını gerçekleştirin.
 
Su Yumuşatma
 
Bulaşık lekelerinden usandınız mı? Çamaşır makinelerinizin ömrü kısalıyor, fazla enerji tüketimi mi gerçekleştiriyorsunuz? Oysa ki su yumuşatma cihazları sayesinde kirecin zararlarından kurtulmanız çok kolay.
Halk arasında kireç diye bilinen, suya sertlik veren kalsiyum ve magnezyum  iyonlarını sudan temizleyerek suyu yumuşatma işlemini yapan cihazları  duyduğunuz mu? Tesisatınızda biriken kireç fazlalığının su kaçaklarına, makinelerin çabuk bozulmasına yol açtığını biliyor muydunuz? Ayrıca yumuşak suyla yıkanan tüm çamaşırlar daha beyaz olur ve daha canlı renklerde kalır.
 
Temizlik maddelerini fazla kullanmak, enerji tüketimini, su miktarını bolca harcamak yerine su yumuşatma yöntemini kullanabilirsiniz.Kısa sürede lekelerin kalmadığını, ısıtıcılarınızın ömrünün uzadığını göreceksiniz.Suyun içindeki iyonları değiştiren yöntemle, en uygun fiyata su ısıtma işleminin kısa sürede fayda sağladığına şahit olacaksınız. Su yumuşatma cihazlarının en büyük etkisi de parametreler, reçine miktarı, reçinenin kimyasal formülüdür.Otomatik bir şekilde çalışır ve uygulanması kolaydır.Yumuşatıcı ünitenin başarılı sonuç vermesi için öncesinde su arıtım işlemi yapılmalıdır.Sert su kullanımı malzemeleri aşındırıp eskitir.İşlevini yerine getirmek için çabalayan makinenin daha fazla enerji harcamaması için suyun yumuşatılması en makul çözüm olacaktır.
 
Kalorifer tesisatındaki suyun içindeki kireç dahi ısınmamanıza neden olur.Sert su, yalıtkanlığa neden olur.Enerji tüketiminin daha az olmasını sağlayan su yumuşatma sistemi için önce arıtma yapılmalı, suyu tat, koku ve renk olarak normal bir seviyeye getirmek gerekir.Su yumuşatma işleminde ise önemli olan reçinenin yumuşatabileceği kadar su miktarını kontrol etmektir. Su yumuşatma cihazlarını, kaliteli hizmet veren firmalardan temin edebilir, tüketilecek su miktarını doğru ayarlayıp gereksiz maliyetlerden kaçınıp sorunsuz bir noktaya ulaşabilirsiniz. Seo
 

Paylaş